Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail
Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail Köp Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail snabbt och billigt - PC-version Billigt hos oss... Die Lizenz wird als Produktschlüssel per E-Mail geliefert und ist dauerhaft gültig (kein Abo). Lieferung erfolgt digital per E-Mail mit Produktschlüssel, Download-Link und Rechnung durch SoftwareKing24.
0 Leute schauen sich gerade das Produkt an. 0 haben es im Warenkorb.
inkl. 19 % moms
I lager
- Omedelbar leverans via e-post: Produktnyckel, instruktioner, nedladdning och faktura på sekunder.
- Fullversion: Permanent giltig licens. Ingen prenumeration, inga löpande kostnader.
- 24/7 premium support: Kostnadsfri hjälp med installation och aktivering.
- Köparskydd upp till 20.000 €: Varje köp är skyddat av Trusted Shops säkerställd.
Beskrivning
Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail
Köp Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail snabbt och billigt - PC-version G köp billigt hos oss och ladda ner direkt
Den bästa lösningen för företag Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail är främst riktad till företag och professionellt bruk. Microsoft Office 2021 Professional Plus släpptes den 05.10.2021 tillsammans med Windows 11 och kommer med följande nyheter jämfört med Office 2019. Vad är Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail? Office 2021 Professional Plus från Microsoft är ett omfattande programvarupaket som innehåller sex olika applikationer:
Word 2021
Med Word skapar du dokument av alla slag: från ett enkelt brev med bara en sida till kompletta avhandlingar, romaner eller andra skrifter med flera hundra sidor. Lägg till grafik och formatera sidorna precis som du vill. Otaliga typsnitt och en avancerad stavningskontroll ingår. Hundratals mallar gör det också lättare för dig att komma igång med programvaran.
Excel 2021
Med Excel kan du infoga data i tabeller. Kanske kontrollerar du din ekonomi - eller samlar information om anställda, lager, nästa semesterpengar och mer. Microsoft Office 2021 Professional Plus Telefonaktivierung. All infogad data kan kopplas till många olika diagram, så att du kan presentera din information på ett visuellt sätt. Även import från andra dataformat fungerar och sparar därmed mycket tid.
Outlook 2021
Hantera dina e-postkonton och möten i Microsoft Office 2021 Professional Plus. Outlook ger dig en översikt över din dagliga virtuella posttrafik. Samla också kontaktuppgifter om vänner, bekanta, kunder och liknande grupper.
PowerPoint 2021
Med PowerPoint kan du snabbt skapa visuella presentationer för skola, utbildning och arbete. Berika dina presentationer med video- och ljudfiler och dela dem enkelt via internet.
Publisher 2021
Publisher gör det lättare för dig att skapa reklammaterial av alla slag: från korta flygblad till fler-sidiga marknadsföringsbroschyrer. Från programmet kan dina saker om så önskas gå direkt till tryck eller onlineannonsering.
Access 2021
Behöver du skräddarsydda appar för dig personligen eller ditt företag? Microsoft Office 2021 Professional Plus Telefonaktivierung. Access samlar information i omfattande databaser och skapar applikationer för dig - helt utan programmeringskunskaper.
| Microsoft Office 2019 Professional Plus Systemanforderungen | |
| Plattform | Windows/PC (Kein iOS, Kein MacOS, Kein Chromebook & Android!) |
| Operativsystem | Windows 10, Windows 11, Server 2019, Server 2021 |
| Arbeitspeicher | 2 GB |
| Processor | 1 GHz (32- oder 64-Bit) |
| Hårddiskutrymme | 3 GB für 32-Bit-Betriebssystem oder 3 GB für 64-Bit-Betriebssystem |
| Grafikkort | DirectX 10 oder höher mit WDDM 1.0 Treiber |
| Språk | Deutsch, Englisch (Weitere auf Anfrage) |
| Skärm | 1280 x 800 Pixel |
| Annat | Internetverbindung für Web Funktionen z.b. Insights Microsoft Konto Touchscreen für Touchfunktionen |
| Prenumeration | Kein Abo, Keine Testversion, Lebenslange Laufzeit |
| Aktivierung | Bequem online über den Aktivierungsassistenten |
| Leveransomfattning | |
| Enthält | Access, Excel, Outlook, PowerPoint, Publisher, Word |
| Ladda ner | Omedelbar nedladdning via Express (Nedladdningslänk för att hämta) |
| Leveransomfattning | Produktcode für Office 2021 Pro Plus, Installationsanleitung und Download |
| Uppdateringsbar | 100% Updatefähig (Wird über Windowsupdate ausgeliefert) |
| Uppgraderingsbar | Nej. Nyinstallation krävs (Eller uppgradering via CMD) |
| Installationsanvisningar | Klicka här |
Passt dazu – oft zusammen gekauft
Häufige Fragen zu Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail
Welche Apps sind in Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail enthalten?
In Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail sind folgende Anwendungen enthalten: Word, Excel, PowerPoint, Outlook, Publisher, Access, Teams (je nach Version). Der genaue Funktionsumfang hängt von der Edition (Home, Standard, Professional Plus) ab – prüfen Sie die Produktbezeichnung vor dem Kauf.
Ist Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail ein Abo oder eine dauerhafte Lizenz?
Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail ist eine dauerhaft gültige Einmalkauf-Lizenz (kein Abo). Sie zahlen einmalig und dürfen die Software dauerhaft auf dem lizenzierten Gerät nutzen, solange die Systemanforderungen erfüllt sind.
Funktioniert Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail auf Mac?
Diese Variante von Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail ist für Windows-PCs. Für Mac benötigen Sie eine explizite Mac-Edition (z. B. Office Home & Business for Mac). Prüfen Sie die Produktbezeichnung.
Kann ich Outlook und Access mit Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail nutzen?
Ja, Professional Plus innehåller Outlook och Access. Publisher ingår också.
Brauche ich Internetzugang zur Aktivierung von Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail?
Zur Erstaktivierung von Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail ist eine Internetverbindung erforderlich, damit der Key bei Microsoft verifiziert werden kann. Danach lässt sich Office in der Regel 30 Tage offline nutzen, bevor eine erneute Anmeldung nötig ist.
Wie erhalte ich den Produktschlüssel für Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail?
Nach dem Kauf von Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail erhalten Sie den Produktschlüssel, Download-Link und Rechnung automatisch per E-Mail – in der Regel innerhalb weniger Minuten. Prüfen Sie auch den Spam-Ordner.
Bieten Sie Hilfe bei der Installation von Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail?
Ja, unser Support hilft bei der Installation und Aktivierung von Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail. Nutzen Sie die mitgelieferte Anleitung oder kontaktieren Sie uns über die Hilfe-Seite, wenn ein Fehlercode auftritt.
Ist Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail dauerhaft gültig?
Ja, Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail ist eine Einmalkauf-Lizenz ohne Abonnement. Der Key bleibt dauerhaft gültig, solange die Systemanforderungen des Herstellers erfüllt sind.

Microsoft Office 2021 Professional Plus Retail
49,99 €I lager

















