Microsoft Visio 2021 Professional

Microsoft Visio 2021 Professional Omvandla komplexa idéer till förståeliga grafik med Microsoft Visio 2021 Professional, köp nu till ett bra pris och... Die Lizenz wird als Produktschlüssel per E-Mail geliefert und ist dauerhaft gültig (kein Abo). Lieferung erfolgt digital per E-Mail mit Produktschlüssel, Download-Link und Rechnung durch SoftwareKing24.

0 Leute schauen sich gerade das Produkt an. 0 haben es im Warenkorb.

(69 Kundrecensioner)
24,99 

I lager

Fråga om produkten?
  • Omedelbar leverans via e-post: Produktnyckel, instruktioner, nedladdning och faktura på sekunder.
  • Fullversion: Permanent giltig licens. Ingen prenumeration, inga löpande kostnader.
  • 24/7 premium support: Kostnadsfri hjälp med installation och aktivering.
  • Köparskydd upp till 20.000 €: Varje köp är skyddat av Trusted Shops säkerställd.
Produktinformation
SkickNeu
TillgänglighetOmedelbart tillgänglig
SKU0889842881080
Art.-nr.40596

Beskrivning

Microsoft Visio 2021 Professional

Omvandla komplexa idéer till förståeliga grafik med Microsoft Visio 2021 Professional, köp nu till ett bra pris och ladda ner direkt från Softwareking24

Microsoft Visio 2021 Professional gör det enklare för individer och team att skapa och dela professionella, mångsidiga diagram som förenklar komplex information. Visio 2021 innehåller uppdaterade former, mallar och stilar. Förbättrat stöd för teamarbete, inklusive möjligheten för flera personer att arbeta samtidigt på ett enda diagram, och möjligheten att koppla diagram direkt till data.
Uppgradera från Visio Professionell
Visio Professional hjälper också till att förhindra informationsläckor genom att aktivera Information Rights Management. När du uppgraderar från Visio Professional 2019 till Professional 2021 får du fortfarande tillgång till alla vanliga funktioner, och du kommer dessutom att märka några nya funktioner.

Nya Azure-mallar och -former i Microsoft Visio 2021 Professional

Vi har lagt till många fler mallar som hjälper dig att skapa aktuella Azure-diagram. Du kan använda dessa nya mallar för att skapa Azure-diagram för nätverkstopologier, VM-konfigurationer, operationer och mer.  
AWS-mallar och -former

AWS-mallar och -former

Infrastrukturformer från en annan stor molnleverantör stöds nu: Amazon Web Services (AWS). Du kan nu använda mallar med de senaste AWS-formerna för att skapa diagram.
AWS-mall: SAP med SIOS

Förberedda grafik för dina diagram

Vi lägger ständigt till omfattande medieinnehåll i Creative Content-samlingen från Office Premium, ett bearbetat bibliotek med arkivbilder, symboler och andra objekt, som du kan lägga till i dina Visio-ritningar. MER INFORMATION

Leveransinnehåll:
  • 1 x Visio 2021 Professional produktnyckel
  • Omedelbar nedladdning via expressleverans (nedladdningslänk för att hämta programvaran)
  • Installationsguide
  • Leverans sker direkt efter beställningen som nedladdning
 
 

Passt dazu – oft zusammen gekauft

Häufige Fragen zu Microsoft Visio 2021 Professional

Welche Apps sind in Microsoft Visio 2021 Professional enthalten?

In Microsoft Visio 2021 Professional sind folgende Anwendungen enthalten: Microsoft Visio (Diagramme, Flussdiagramme, Netzwerkpläne). Der genaue Funktionsumfang hängt von der Edition (Home, Standard, Professional Plus) ab – prüfen Sie die Produktbezeichnung vor dem Kauf.

Ist Microsoft Visio 2021 Professional ein Abo oder eine dauerhafte Lizenz?

Microsoft Visio 2021 Professional ist eine dauerhaft gültige Einmalkauf-Lizenz (kein Abo). Sie zahlen einmalig und dürfen die Software dauerhaft auf dem lizenzierten Gerät nutzen, solange die Systemanforderungen erfüllt sind.

Funktioniert Microsoft Visio 2021 Professional auf Mac?

Diese Variante von Microsoft Visio 2021 Professional ist für Windows-PCs. Für Mac benötigen Sie eine explizite Mac-Edition (z. B. Office Home & Business for Mac). Prüfen Sie die Produktbezeichnung.

Kann ich Outlook und Access mit Microsoft Visio 2021 Professional nutzen?

Outlook und Access sind nur in Professional Plus enthalten. Prüfen Sie die Edition in der Produktbezeichnung.

Brauche ich Internetzugang zur Aktivierung von Microsoft Visio 2021 Professional?

Zur Erstaktivierung von Microsoft Visio 2021 Professional ist eine Internetverbindung erforderlich, damit der Key bei Microsoft verifiziert werden kann. Danach lässt sich Office in der Regel 30 Tage offline nutzen, bevor eine erneute Anmeldung nötig ist.

Wie erhalte ich den Produktschlüssel für Microsoft Visio 2021 Professional?

Nach dem Kauf von Microsoft Visio 2021 Professional erhalten Sie den Produktschlüssel, Download-Link und Rechnung automatisch per E-Mail – in der Regel innerhalb weniger Minuten. Prüfen Sie auch den Spam-Ordner.

Bieten Sie Hilfe bei der Installation von Microsoft Visio 2021 Professional?

Ja, unser Support hilft bei der Installation und Aktivierung von Microsoft Visio 2021 Professional. Nutzen Sie die mitgelieferte Anleitung oder kontaktieren Sie uns über die Hilfe-Seite, wenn ein Fehlercode auftritt.

Ist Microsoft Visio 2021 Professional dauerhaft gültig?

Ja, Microsoft Visio 2021 Professional ist eine Einmalkauf-Lizenz ohne Abonnement. Der Key bleibt dauerhaft gültig, solange die Systemanforderungen des Herstellers erfüllt sind.

visio 2021 professional

Microsoft Visio 2021 Professional

24,99 

I lager

Fråga om produkten?
Varukorg

Det finns inga produkter i varukorgen.

Alla leveranser är kostnadsfria

Skriv in produkten du vill söka efter och tryck på Enter.